Mekanist is now a part of Zomato
All information and content from Mekanist has been migrated to Zomato – happy eating!
If you have any queries or feedback, drop us an email at feedback@zomato.com
Remove this message
Next

Has Kral Hatay Sofrası

SMS
4.1
155 votes
  • Share on Twitter
  • Share on Facebook
Your Rating
Rating: 4.1/5 (155 votes)
0212 5349707
0212 5349708
Has Kral Hatay Sofrası Aksaray, Istanbul, Turkey address
Aksaray Mahallesi, Ragıp Bey Sokak, No 22/27, Fatih, İstanbul
Has Kral Hatay Sofrası address, Has Kral Hatay Sofrası location
Get Directions

Cuisines served in Has Kral Hatay Sofrası, İstanbul Turkey

Has Kral Hatay Sofrası, Aksaray timings

(See more +)
Today
09:00 to 01:00Open
Mon
09:00 to 01:00
Tue
09:00 to 01:00
Wed
09:00 to 01:00
Thu
09:00 to 01:00
Fri
09:00 to 01:00
Sat
09:00 to 01:00
Sun
09:00 to 01:00

Has Kral Hatay Sofrası info

No Home Delivery
Dine-In Available
Bar Not Available
Air Conditioned
Wifi Available
Outdoor Seating

Has Kral Hatay Sofrası, Aksaray first review by

204 Reviews , 8251 Followers

Cost and prices at Has Kral Hatay Sofrası, İstanbul Turkey

Has Kral Hatay Sofrası, Aksaray
70 TL for two people (approx.)
Payment options at Has Kral Hatay Sofrası Cash and Cards accepted

'Has Kral Hatay Sofrası, Aksaray' Reviews

Write a review.
https://www.zomato.com/istanbul/has-kral-hatay-sofras-aksaray-istanbul
Rated
  
Has Kral Hatay Sofrasında Arap misafirlerimiz ile birlikte mükemmel bir kebap yedik. Bu Mekan Aksaray'da Hor Hor da bir Hatay Sofrası. Benim ilk metrelik kebap ziyafetim oldu. Hele hele bu kebap fıstıklı olur ise offf mükemmel diyorum çok açık ve net. Kebabın Tam içeriğin de, Antep fıstığı,Çam fıstığı ve Kaşar vardı. Sanırım bundan sonra her yediğim porsiyon kebapta gözüm doymayacak :)) Has Kral sofrasında genelde tuzda tavuk yemeği tercih ederdim. Tabi bu sefer misafirlerimiz orta doğulu olunca direk tercih çek usta ortaya bir metre kebap şeklinde oldu. Üzerine de ben künefe yemeyi tercih ettim diğerleri de ortaya karışık tatlı tabağı sipariş ettiler. İçinde domates tatlısı, incir tatlısı, patlıcan tatlısı, portakal tatlısı, kadayıf ve künefe vardı. Malesef ben kebaptan sonra kendi künefemi bile yiyemedim. Hatta ne yalan söyleyeyim üzerime çöken rehavetten sonra tatlıların fotoğrafını bile... read more
https://www.zomato.com/istanbul/has-kral-hatay-sofras-aksaray-istanbul
Rated
  
Daha önce bu mekanla ilgili yorumda bulundugum için bu sefer kisa ve net olarak sahane diyorum ve sizleri tuzda tavuk fotograflari ile basbasa birakiyorum :)

-----04 Dec, 2014-----
Bu aksam Has Kral sofrasinda Arap misafirlerimiz ile birlikte mükemmel bir kebap yedik. Bu Mekan Aksaray'da Hor Hor da bir Hatay Sofrasi. Benim ilk metrelik kebap ziyafetim oldu. Hele hele bu kebap fistikli olur ise offf mükemmel diyorum çok açik ve net. Kebabin Tam içerigin de, Antep fistigi,Çam fistigi ve Kasar vardi. Sanirim bundan sonra her yedigim porsiyon kebapta gözüm doymayacak :)) Has Kral sofrasinda genelde tuzda tavuk yemegi tercih ederdim. Tabi bu sefer misafirlerimiz orta dogulu olunca direk tercih çek usta ortaya bir metre kebap seklinde oldu. Üzerine de ben künefe yemeyi tercih ettim digerleri de ortaya karisik tatli tabagi siparis ettiler. Içinde domates tatlisi, incir tatlisi, patlican tatlisi, portakal tatlisi, kadayif ve künefe vardi. Malesef ben... read more
https://www.zomato.com/istanbul/has-kral-hatay-sofras-aksaray-istanbul
Rated
  
Çok acikmis bir halde gidince, kendimizi tutamayip, patlicanli salata, humus ve de suriye salatasi( çok emin degilim bu isimden ama Suriye ile baslayan bir meze) aldik. Bir de bu mezelerin yanina otomatik olarak kisir getirdiler... Kisir mükemmel ötesiydi, humus ve Suriye salatasi oldukça basariliydi, ama patlicanli salata yavan geldi. Sonrasinda, içli köfte istedik. Gidenlere içli köfteyi tavsiye etmiyorum. Kötü degildi ama yavandi. Neyin eksik oldugunu çözemedik.

Tavuklu sarma ve 3 kisilik toplu kebap istedik. Tavuk sarma üzerinde bol miktarda kasarla firinlanmis ve içi bolca fistikli geldi. Çok basarili buldugumu söyleyebilirim.

3 kisilik toplu kebabin lezzetine ise diyebilecek sözüm yok :) Kesinlikle denemelisiniz. Içinde bulunan tüm etler ayri ayri mükemmel olabilir mi? Oluyor valla.. Hem göz, hem mideye bayram oldu doyasiya yedik. Hatta bitiremedik kalanini paket yaptirdik :)

Antakya mutfagina gelip de künefesiz gitmeyelim dedik.... read more
https://www.zomato.com/istanbul/has-kral-hatay-sofras-aksaray-istanbul
Rated
  
Uzun zamandır gitmek istiyordum, tanışmam ise iftarla oldu..

Hakikaten iftar da başka bi güzel oldu, Has Kral ise bambaşka güzeldi..

Öncelikle işletmenin bu kadar büyük olacağını tahmin etmiyordum. Aksaray civarında daha önce tecrübe edindiğim 'kebapçılar' gibi ufacık ama lezzeti tavan yapan dükkanlar bekliyordum. İçeri girdiğim anda yanıldım. Hem büyük, hem de dekorasyon için pek çok emek sarf edilmiş.

İftar saatinde kalabalıklaşan restoranda boş masa yoktu. İftar düşünenler rezervasyonsuz gitmesin..

Bu kalabalığa rağmen, garsonların hepsi arı gibi çalışıyorlardı.

Masalarda servisler ile birlikte yer alan meze tabakları çok da iştah açıcıydı. "Etli Aşur Döğme" ilk defa yedim ve lezzetine bayıldım. Hatay'ın olmazsa olmazı humus da masada tüm güzelliğiyle tüketilmeyi bekliyordu. Yoğurtlu meze tabağı, gâvur dağı salatası, içli köfte, börek başlangıç olarak çok da... read more
https://www.zomato.com/istanbul/has-kral-hatay-sofras-aksaray-istanbul
Rated
  
Öğle yemeği için gittiğimiz Has Kral'dan çıktığımızda ertesi gün kahvaltıya kadar bir daha yemek yeme ihtiyacı duymadım. Çok mu yedik? Aslında hayır, ama çok doyurucuydu. Paşa Kebap dedikleri şam ve çam fıstıklı kebabın tadı damağımda kaldı desem yeridir. Başlangıç olarak yediğimiz Humus'u pek beğenmedim, Antakya'da daha başarılılarını yemiştim, ama diğer herşey çok güzeldi. 

Buraya akşam gidermiyim pek bilemedim, çünkü Aksaray'ın arkada sokağında yer alan Has Kral biraz kuytuda kalıyor, yanlız olmazsanız sorun olmaz diye düşünüyorum. 

Künefeden bahsetmiyorum bile, tadı şerbeti çıtırlığı herşey tamdı. 

En kısa zamanda yeniden ziyarete gidilmeli listeme alındı =)

-----23 Jan, 2015-----
Ögle yemegi için gittigimiz Has Kral'dan çiktigimizda ertesi gün kahvaltiya kadar bir daha yemek yeme ihtiyaci duymadim. Çok mu yedik? Aslinda hayir, ama çok doyurucuydu. Pasa Kebap dedikleri... read more
Load More 44