Next

Kafe Ara

SMS
4.4
432 votes
  • Share on Twitter
  • Share on Facebook
Your Rating
Rating: 4.4/5 (432 votes)
0212 2454105
Kafe Ara Taksim, Istanbul, Turkey address
Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, Tosbağa Sokak, No 2, Beyoğlu, İstanbul
Kafe Ara address, Kafe Ara location
Get Directions

Cuisines served in Kafe Ara, İstanbul Turkey

Lezzetli yemekleri ve sakin atmosferi

Kafe Ara, Taksim timings

(See more +)
Today
07:30 to 24:00Open
Mon
07:30 to 24:00
Tue
07:30 to 24:00
Wed
07:30 to 24:00
Thu
07:30 to 24:00
Fri
07:30 to 01:00
Sat
10:30 to 01:00
Sun
10:00 to 24:00

Kafe Ara info

No Home Delivery
Dine-In Available
Bar Not Available
Air Conditioned
Wifi Available
Outdoor Seating
Breakfast
Meal Coupon

Kafe Ara, Taksim first review by

24 Reviews , 15 Followers

Cost and prices at Kafe Ara, İstanbul Turkey

Kafe Ara, Taksim
90 TL for two people (approx.)
Payment options at Kafe Ara Cash, Cards and Meal Coupons accepted

'Kafe Ara, Taksim' Reviews

Write a review.
https://www.zomato.com/istanbul/kafe-ara-taksim-istanbul
Rated
  
Sahibi Ara Güler'in fotoğraflarıyla dekorasyonunu renklerdirdiği Ara Kafe'de dışarıdaki masalarda oturması keyifli, aslında yemeklerinden ziyade ismi ve gelen kitle ile popüler olsa da menüde mantı ve ızgara tavuk salata iyilerden, başlangıçta gelen ekşi mayalı ekmek artı, yoğurt çorbası hariç çorbaların klasik tat ve tarzlarının dışında olması eksi.
https://www.zomato.com/istanbul/kafe-ara-taksim-istanbul
Rated
  
Bugün çıtır tavuklu salatasını yedim buranın fiyatı biraz tuzluydu ama çok güzel ve lezzetliydi, çabuk geldi. Mekanın ambiyansı ve lokasyonu mükemmel. Klasik bir mekan. Menüsü oldukça güzel. Genel olarak fiyatlar birazcık pahalı ama taksim'in en güzel yerinde olduğu için normal tabi. Bugün büyük usta, yaşayan efsane Ara Güler beyefendiyi de sağlıklı sıhhatli burada görmemizden ötürü azcık torpil geçiyorum.

Özetle: pahalı ama güvenilir bir istiklal klasiği. Israrla tavsiye edilir.
https://www.zomato.com/istanbul/kafe-ara-taksim-istanbul
Rated
  
İstanbul'da en güzel yemek yapan yerlerden biri kendisi. İster öğlen, ister akşamüstü günün her anında yemekleri lezzet değişmeden sunuluyor. Ne kadar tatlı bir iç dekora sahip olduğu fotoğraflarından da anlaşılabilir. Mekanı güzel gösteren sarı ışıktır, buranın da loş oluşu hoş oluyor :) Yemeklerinin hepsi birbirinden güzel ve her damak tadına göre seçenekler mevcut. Avokadolu kinoalı salatası denenmeli, ayrıca mevsimlere göre yemek menüsü de farklılık gösteriyor bu da Ara Cafe'nin başka bir artısı. Bunun yanında garsonları da sıklıkla değişmiyor, tavırları da gayet insancıl, bu da mekanın garsonlarına olan saygısının bir göstergesi olabilir.
https://www.zomato.com/istanbul/kafe-ara-taksim-istanbul
Rated
  
Akşam yemeği sonrası tatlı faslı için dönüp dolaşıp geldiğimiz noktadır :) Sakin bir zamanına denk gelip kolaylıkla yer bulduk. Çikolatalı ıslak kek ile elma tatlısı sipariş ettik çayla birlikte. Islak kek koca bir dilim, lezzetli ama baymayan cinsten. Elma tatlısı ise tam istediğim gibi hafif ve meyve tadını alıyorsunuz, tarçını bol, krema yakışmış. Yalnız servis edildiği tabaktan yemek biraz zor, daha düz bir tabak tercih edilebilir. Çay en klasiği belki ama mekanların çayları genelde vasat oluyor, bu ciddi iyi. Son olarak bize servis yapan çalışanın da ilgili ve samimi olduğunu belirtip tamamlayayım :)

parolkafasi.wordpress.com
— with Tunç SUN
https://www.zomato.com/istanbul/kafe-ara-taksim-istanbul
Rated
  
Yılların Ara Kafe'si... ne desem, ne anlatsam herkesin bir fikri olacağı kesin. Beyoğlu'na çıkıp da Ara'ya uğramamış çok az insan vardır herhalde. Menüsünde en sevdiğim Tulum Peynirli Eriştesidir. Kahveleri çok lezzetli, çalışanları güleryüzlü, fiyatları normal. En tatlı yanı ise yanına yaklaşamazsanız sahibi Ara Güler'le karşılıyor olmanızdır. Yaz aylarının serinleme mekanıdır kapı önü. Yıllardır hem yemek hem çalışanlarının kalitesi hiç değişmedi. Bunun için ayrıca teşekkür ederim.
Load More 178
Go exploring!
Download the Zomato app and discover great restaurants around on-the-go!
Or let us text you a download link
Zomato Spoonback
Click to add a blog post for Kafe Ara on Zomato
Add a blog post ›