Next

Kafe Ara

SMS
4.5
429 votes
  • Share on Twitter
  • Share on Facebook
Your Rating
Rating: 4.5/5 (429 votes)
0212 2454105
Kafe Ara Taksim, Istanbul, Turkey address
Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, Tosbağa Sokak, No 2, Beyoğlu, İstanbul
Kafe Ara address, Kafe Ara location
Get Directions

Cuisines served in Kafe Ara, İstanbul Turkey

Lezzetli yemekleri ve sakin atmosferi

Kafe Ara, Taksim timings

(See more +)
Today
10:00 to 24:00
Mon
07:30 to 24:00
Tue
07:30 to 24:00
Wed
07:30 to 24:00
Thu
07:30 to 24:00
Fri
07:30 to 01:00
Sat
10:30 to 01:00
Sun
10:00 to 24:00

Kafe Ara info

No Home Delivery
Dine-In Available
Bar Not Available
Air Conditioned
Wifi Available
Outdoor Seating
Breakfast
Meal Coupon

Kafe Ara, Taksim first review by

24 Reviews, 14 Followers

Cost and prices at Kafe Ara, İstanbul Turkey

Kafe Ara, Taksim
90 TL for two people (approx.)
Payment options at Kafe Ara Cash, Cards and Meal Coupons accepted

'Kafe Ara, Taksim' Reviews

Write a review.
37 Reviews, 15 Followers
Rated
  
İstanbul'da en güzel yemek yapan yerlerden biri kendisi. İster öğlen, ister akşamüstü günün her anında yemekleri lezzet değişmeden sunuluyor. Ne kadar tatlı bir iç dekora sahip olduğu fotoğraflarından da anlaşılabilir. Mekanı güzel gösteren sarı ışıktır, buranın da loş oluşu hoş oluyor :) Yemeklerinin hepsi birbirinden güzel ve her damak tadına göre seçenekler mevcut. Avokadolu kinoalı salatası denenmeli, ayrıca mevsimlere göre yemek menüsü de farklılık gösteriyor bu da Ara Cafe'nin başka bir artısı. Bunun yanında garsonları da sıklıkla değişmiyor, tavırları da gayet insancıl, bu da mekanın garsonlarına olan saygısının bir göstergesi olabilir.
110 Reviews, 3047 Followers
Rated
  
Akşam yemeği sonrası tatlı faslı için dönüp dolaşıp geldiğimiz noktadır :) Sakin bir zamanına denk gelip kolaylıkla yer bulduk. Çikolatalı ıslak kek ile elma tatlısı sipariş ettik çayla birlikte. Islak kek koca bir dilim, lezzetli ama baymayan cinsten. Elma tatlısı ise tam istediğim gibi hafif ve meyve tadını alıyorsunuz, tarçını bol, krema yakışmış. Yalnız servis edildiği tabaktan yemek biraz zor, daha düz bir tabak tercih edilebilir. Çay en klasiği belki ama mekanların çayları genelde vasat oluyor, bu ciddi iyi. Son olarak bize servis yapan çalışanın da ilgili ve samimi olduğunu belirtip tamamlayayım :)
— with Tunç SUN
148 Reviews, 298 Followers
Rated
  
Yılların Ara Kafe'si... ne desem, ne anlatsam herkesin bir fikri olacağı kesin. Beyoğlu'na çıkıp da Ara'ya uğramamış çok az insan vardır herhalde. Menüsünde en sevdiğim Tulum Peynirli Eriştesidir. Kahveleri çok lezzetli, çalışanları güleryüzlü, fiyatları normal. En tatlı yanı ise yanına yaklaşamazsanız sahibi Ara Güler'le karşılıyor olmanızdır. Yaz aylarının serinleme mekanıdır kapı önü. Yıllardır hem yemek hem çalışanlarının kalitesi hiç değişmedi. Bunun için ayrıca teşekkür ederim.
100 Reviews, 375 Followers
Rated
  
İstanbul'un en güzel kafeleri sorulduğunda ilk onda muhakkak Ara Cafe vardır. Ara Güler'in varlığıyla şenlendirdiği günlerinde de gitmiştim mekana. Bulunduğu apartmanın adı da Ara. Aradığınızda nerede bulacaksınız mekanı? Galatasaray Lisesi'nin yanından girince ilk sağdaki ara :) Hep bi doludur. Yer bulmak meseledir. Bitki çayları ve sütlü kahvesi güzeldir. Dekorasyonunu severim. Vitraylı camlarına ise bayılırım. Arkadaşınla iki lafın belini kırmak istediğinde gidilesidir. Balkan Köftesini pek methediyorlar, bir dahaki gidişimde denemek farz oldu..

http://instanbulamac.blogspot.com.tr
105 Reviews, 486 Followers
Rated
  
Beyoğlu'nda sevdiğim huzur bulduğum çayına aşık olduğum mekan diyebilirim...Menünün tamamını denemiş biri olarak herşey çok lezzetli ayrıca müdavini olduğum mekanda zaman zaman Ara Güler'le karşılaşıp selamlaşmak ise günün bonusu diyebilirim...Bugün somon fümeli roka salatasını yedim sosundan somonun tazeliğine yine müthişti...Deneyin bence


-----20 Sep, 2013-----
Ahhh bir çayi var ki dillere destan...Beyoglu'na yolum düstükçe tercihimi hep ara kafeden kullanma nedenimin bir önemide çay...tavsan kani deyimine uyan bir rengi mis gibi çay gibi çay daha ne olsun ????

-----17 Jan, 2015-----
Sanirim tüm menüyü deneyip her seyinden memnun oldugum tek mekan herseyi bu kadar mi güzel leziz olur...Bu sefer balkan kofte ve nohutlu avakado salatasini seçtik yine yine cok lezizti. Mutlaka deneyin ozellikle patlican severlere duyurulur...

-----20 Sep... read more
— with Imran Usta
Load More 188