Mekanist is now a part of Zomato
All information and content from Mekanist has been migrated to Zomato – happy eating!
If you have any queries or feedback, drop us an email at feedback@zomato.com
Remove this message
Restaurant timings and services may change during the Holy month of Ramadan. Please directly confirm with the restaurant for operations during this month.

Yusuf Usta'nın Yeri

SMS
2.2
Based on votes 59
  • Share on Twitter
  • Share on Facebook
Your Rating
Rating: 2.2/5 (59 votes)
Phone number
0216 4635136
Location
Yusuf Usta'nın Yeri Suadiye, Istanbul, Turkey address
Suadiye Mahallesi, Eminalipaşa Caddesi, No 65/A, Kadıköy, İstanbul
Yusuf Usta'nın Yeri address, Yusuf Usta'nın Yeri location
Get Directions

Cuisines served in Yusuf Usta'nın Yeri, İstanbul Turkey

Cuisines

Yusuf Usta'nın Yeri info

Highlights
No Home Delivery
Dine-In Available
Serves Alcohol
Air Conditioned
Wifi Available
Outdoor Seating

Yusuf Usta'nın Yeri, Suadiye first review by

First Review By
206 Reviews , 8251 Followers

Cost and prices at Yusuf Usta'nın Yeri, İstanbul Turkey

Yusuf Usta'nın Yeri, Suadiye
Cost 
100 TL for two people (approx.) with alcohol
Payment options at Yusuf Usta'nın Yeri Cash and Cards accepted
Write a review
Please write at least 140 characters about your personal experience at this restaurant. If the restaurant hosted you and is expecting this review, please mention so.

'Yusuf Usta'nın Yeri, Suadiye' Reviews

https://www.zomato.com/istanbul/yusuf-ustanin-yeri-suadiye-istanbul
Rated
  
Bir Adanali olarak bu isletmenin yine Adanalilar tarafindan me sebeple bu kadar uzun suredir yasatilmaya calisildigini anlayamiyorum. Etin kokusu, lezzeti, servis kalitesi bi kadar kotu ilen fiyatlar nasil bu kadar yuksek olabilir? Uzun suredir gitmemistim, bundan sonra da gitmem sanirim.
https://www.zomato.com/istanbul/yusuf-ustanin-yeri-suadiye-istanbul
Rated
  
Yusuf Usta, Suadiye’de bir mahalle meyhanesi. Eski bir dekor, daimi müşterilerinin olduğu bir mekan havasında. Kebabını çok methetmişlerdi. Kebap öncesi domates salatası ( kahvaltıda iyi gider ) , vasat cacık, soğan ve maydanoz tabağı getirdiler. Yine istemeden mikro peynirli pide ve hayatımda yediğim ( daha doğrusu yiyemedim ) en kötü fındık lahmacun geldi. Lezzetsiz girişlerden sonra söylediğimiz adana ve patlıcanlı kebap geldi. Adana kebabı , bol kuyruk yağlı. Haliyle tadı epey ağır. Ben böyle severim ama herkese hitap etmeyebilir. Patlıcan kebabı da vasat. Patlıcanlarından pek lezzet alamadık, kabukları çıtırdamıyordu. 90 liralık hesaba eklenen 10 lira servis ücretini de zorla ödedik. Neyse denemiş olduk bu mekanı da. Notum 2,5

kangurular.com

kangurular.com
https://www.zomato.com/istanbul/yusuf-ustanin-yeri-suadiye-istanbul
Rated
  
Adanalı yakın arkadaşımın yaş gününü kutlamak için uzun süredir gelmedığim bu mekana geldik.Ozamandan buzamana cok şeylerin değıştığini gördum.Eskiden ücretsiz gelen baslangiclar yeşillikler ucretli ve kalitesizdi.Garsonlar müsterilere arkaları dönük tv izliyorlardı.Birsey istediğinizdede garson ariyorsunuz veya çağırıyorsunuz.Meze olarak fazla bir çeşit yoktu.Ezme mevsime gore; salçasız olmasi ve lezzet olarak fena değildi.Ķöz arpacik soganlar buz gibiydi.Koyu cacik klasik tadındaydi.Ara sicak olarak neler var diye sorduğumda aldiğim cevap komikti."Adana var"cevabı tebessüm ettirdi.Haşlama icli köfteler fena degildi.Çöp şisler lezzetliydi.
Daha sonra soylediģimiz Adana kebap, Adanalı arkadaşım tarafından gecer not aldı.Yemeklerimiz bitti rakılarimiz duruyor biz saf saf önceki yillardaki gibi meyve ve tatli ikrami bekliyoruz.Ama nafile.Birkez daha garson arkadaşı çağirip yemeklerimizi yedik.Masa boş... read more
Ikokesifte  Bir yerin namı arttıkça böyle olması kaçınılmaz sanırım. Aslında sahipleriyle alakalı malesef
https://www.zomato.com/istanbul/yusuf-ustanin-yeri-suadiye-istanbul
Rated
  
2 sene evvel gittiğim bu mekana, arkadaşlarımın tercihi sebebiyle dün gece tekrar gitme şansızlığını yaşadım(en hafif tabirle). Mekan 2 senede üzerine en ufak bir çivi çakmamış. Kendi yorumumu yazmadan evvel aşağıda göz gezdirdiğim yorumlarda yazıldığı gibi salaş, arada kalmış bu tarz gizli mekanlara gitmeyi ben de severim. Ancak salaş olmak demek illa da sigara delikleri olan lekeli örtülere,kirli wc'lere sahip olmayı gerektirmez. Bunun yanında tüm garsonların asık suratlı olması da başka bir enteresan durumdu. Zaten topu topu 5 çeşit meze alternatifi varken, gelen puf ekmeğin yanına bizzat mekanın sahibi olduğunu düşündüğüm yaşlı beye en azından tereyağ ve tulum peyniri alabilir miyiz diye sorduğumda "ne yapıcan peyniri, bunlarla peynir yenmez ki!" tarzı ukala tavrı da tuz biber oldu. Et şiş ile ciğeri aynı tabakta servis etmeleri, adana kebabını içi çiğ halde getirmelerini , 2 ayrı garsona... read more
https://www.zomato.com/istanbul/yusuf-ustanin-yeri-suadiye-istanbul
Rated
  
Yusuf Ustanin yeri Anadolu yakasinin incilerinden biri.. Ben bayilirim öyle salas yerlere.. Hatta bu konudaki fikrim ne kadar salas o kadar lezzetli :) Yine bir Yusuf Usta gününde kebabin ve rakinin muhtesem birlesimini yasamaya gittik.. Mezelerinin lezzeti bir yana çig köftesi ve kuru cacigi gerçekten harika.. Ortaya söyledigimiz kebapta, hepsinin tadi ayriydi ama ben sanirim en çok Adanayi seviyorum diye en çok onun tadini begendim.. Künefeyi normalde çok asiri sevmem ama harika yapilmisti, hiç agir degildi, içimizi baymadi yani :) Kesinlikle gidip salas meyhane keyfini yasamaniz gereken yerlerden biri.. Afiyetler olsun :)
Load More 20
Go exploring!
Download the Zomato app and discover great restaurants around on-the-go!

Or let us text you a download link
Zomato Spoonback
Click to add a blog post for Yusuf Usta'nın Yeri on Zomato
Add a blog post ›